Samiye Eyuboğlu

DENEYİM
1988-1989
Av. Tugay Ateş’in Yanında Avukatlık Stajı
1989-1990
Başak Basın Yayın Ltd. Şti.’de Avukat
1990-1997
Vakıflar Ankara Bölge Müdürlüğü’nde Avukat
1997-2001
Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı’nda Avukat
2001-2007
Yalçıner Danışmanlık ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’nde Hukuk İşleri Müdürü
2016-2018
Avukatlık ve Staj Akademisi AVSA Başkanı
MAKALELER VE YAYINLAR

“Patent Vekilliği Mesleği” İsimli Makalesi, Türkiye Barolar Birliği Dergisinin 2000/1 Sayısında Yayınlandı.

“Tanınmış Marka Kriterleri” İsimli Makalesi, Ankara Barosu Fikri Mülkiyet Ve Rekabet Hukuku Dergisi (FMR Dergisi) Nin 2001/2 Sayısında Yayınlandı.

“6769” sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 154. Maddesi Üzerine bir Değerlendirme

“6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanununun 154. Maddesi üzerine Bir Değerlendirme” İsimli Makalesi IPR Gezgini’nde yayınlanmıştır.

SUNUŞLAR

2001 Yılı Ankara Üniversitesi Fikri Ve Sınai Haklar Araştırma Uygulama Merkezi Ve FİSMUKOB Tarafından Düzenlenen Seminerde “Entegre Devre Topografyaları” Konulu Sunuşu Gerçekleştirdi.

Birleşik Hukukçular Kulübü Tarafından Düzenlenen “Hukukçuyu Bekleyen Gelecek” İsimli Programda, “Kamu Avukatları” Konulu Sunuşu gerçekleştirdi.

17-18 Haziran 2005 Tarihlerinde İstanbul Barosu Tarafından Düzenlenen “Fikri Ve Sınai Mülkiyet Kültürü; Ülkemizde Yaşadığımız Sorunların Kurumsal Çözüm Yolları” İsimli Sempozyumda “Patent Ve Faydalı Model Belgelerinin Hükümsüzlüğü Ve Tecavüz Halleri (Hukuki Ve Teknik Değerlendirme)” Başlıklı Sunuşu, Uğur G. Yalçıner ile birlikte gerçekleştirdi.

Gaziantep MMO-MYS nin Düzenlediği “Marka Yönetimi Sempozyumu” İsimli Programda “Marka Sahibinin Hakları, Tecavüz Halleri Ve Markanın Hükümsüzlüğü” Konulu Sunuşu, Uğur G. Yalciner ve Gulden Bal İle Birlikte Gerçekleştirdi.

Gaziantep MMO-MYS nin Düzenlediği “Marka Yönetimi Sempozyumu” İsimli Programda “Tanınmış Marka Kavramı, Türkiye’de Ve Yurtdışında Tanınmış Marka Uygulamaları” Konulu Sunuşu, Uğur G. Yalçıner ve Gulden Bal İle Birlikte Gerçekleştirdi.

2021 Yılında İMMİB Akademi tarafından düzenlenen Seminerde “Marka Başvurusu ve Tescil Süreçleri” Konulu Sunuşu Gerçekleştirdi.

KATILDIĞI TOPLANTI VE ORGANİZASYONLAR

Bilim Ve Teknoloji Yüksek Kurulu’nun 25 Ağustos 1997 Tarihli Kararı Uyarınca Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın Koordinasyonunda Oluşturulan Elektronik Ticaret Koordinasyon Kuruluna Türk Patent Enstitüsü Temsilcisi Olarak Katıldı.

Türkiye Amme İdaresi Enstitüsünün Düzenlediği “Rapor Yazma Teknikleri Seminerine” Katıldı.

3 Ocak 2006 Tarihinde Türk Patent Enstitüsü Bünyesinde Gerçekleştirilen “Markaların Korunması Hakkında Kanun Tasarısına Son Şeklinin Verilmesi” Konulu Atölye Çalışmasına Katıldı.

4 Ocak 2006 Tarihinde Türk Patent Enstitüsü Bünyesinde Gerçekleştirilen Tasarımların Korunması Hakkında Kanun Tasarısına Son Şeklinin Verilmesi Konulu Atölye Çalışmasına Katıldı.

Uluslararası Barolar Birliğinin 1-2 Mart 2001 Tarihlerinde Düzenlediği, “Dünya Kadın Avukatlar Konferansına” Av. Emine Ergül ve Av. Burçe Dündar Arı İle Birlikte Katıldı.

2021 Yılında İMMİB Akademi tarafından düzenlenen Seminerde “Marka Başvurusu ve Tescil Süreçleri” Konulu Sunuşu Gerçekleştirdi.

ÜYELİKLER

2006 Yılında Kurulan Fikri Mülkiyet Hukukçuları Derneği (FMDER) Üyesidir.

2007 Yılında Kurulan Ankara Konservatuarlılar Derneği Üyesidir.

2009 Yılında AIPPI (Association Internationale pour la Protection de la Propriété Intellectuelle – International Association for the Protection of Intellectual Property – Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği) üyesi olmuştur.

UNVANLAR

Türk Patent Enstitüsü nezdinde kayıtlı patent ve marka vekilidir.

Adalet Bakanlığı Arabulucular Sicilinde kayıtlı Arabulucudur.

tr_TRTurkish